Завод «Мотор Січ» нардепа В’ячеслава Богуслаєва постачає через посередників деталі для двигунів військовим РФ, працює в Криму і в окупованому Донбасі, йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Представники підприємства «Мотор Січ» і особисто Богуслаєв раніше заявляли, що деталі українського виробництва дійсно експортують у Росію, однак встановлюють виключно на двигуни цивільної авіації.

Однак, за даними журналістів, російська компанія Богуслаєва «ВКМС» з 2015 по 2016 рік постачала деталі двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» російському 218-му авіаремонтному заводу. В одному з контрактів на постачання деталей, опублікованому на сайті російських держзакупівель у 2016 році, зазначено, що українські деталі на 218-й авіаремонтний завод замовляло військове представництво Міністерства оборони РФ. Зазначені в контракті ГОСТи визначають порядок приймання виключно військової техніки. Тобто, російська сторона брала українські деталі не як товари для цивільної авіації, а як деталі для експлуатації на військових гелікоптерах.

В 2018 році прямі постачання деталей двигунів у РФ із заводу «Мотор Січі» різко зупинилися, компанія почала відправляти безпосередньо в Росію тільки двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока й обладнання для електростанцій.

Одночасно в 2018 році «Мотор Січ» почала масово постачати деталі для двигунів у Боснію і Герцеговину новоствореній компанії D.O.O Inzeniring BN. За 2018 рік «Мотор Січ» відправила на Балкани понад 600 вантажів з деталями для двигунів моделі ТВ3-117, які раніше йшли на 218-й авіаремонтний завод.

За даними міжнародної митної бази Importgenius, опісля ця боснійська компанія відправляла деталі для вертольотів у Росію на дві російські фірми Богуслаєва — «ВКМС» і «ВК-МС».

Російський авіаційний завод у тендерній документації засекретив переможців конкурсу на постачання деталей для двигунів ТВ3-117. Однак у контрактах на постачання зустрічаються деталі, які раніше українське підприємство постачало в Росію, а після 2018 року — в Боснію.

Крім того, журналісти стверджують, що підприємство Богуслаєва далі працює на непідконтрольній території Донбасу. До 2014 року одним із структурних підрозділів «Мотор Січі» був Сніжнянський машинобудівний завод. В 2014 році Сніжне окупували бойовики, на заводі створили базу для ремонту їхньої військової техніки.

У 2017 році «Мотор Січ» оголосив про «втрату контролю над управлінням активами відокремленого підрозділу «Сніжнянський машинобудівний завод». Богуслаєв пояснював, що Сніжнянський завод залишився у власності «Мотор Січі». При цьому завод передано в управління іншій компанії, оскільки «Мотор Січ» не може працювати в ОРДО відповідно до законів України.

Тоді ж на прохідній підприємства змінилася вивіска. Судячи з напису, новий керівник заводу — компанія «Авіатех». У документах на сайтах «ДНР» фірма фігурує як «ДФ ТОВ Авіатех».

У той же час, всередині підприємства все завішано стендами «Мотор Січі», а в одному з телевізійних сюжетів засвітився календар за 2019 рік із логотипом російської компанії Богуслаєва АТ «Борисфен».

ДФ «ТОВ Авіатех» — дочірня компанія російської фірми «Авіатех», вона зареєстрована в Ростові, а її власники — партнери по російському бізнесу Богуслаєва.

Джерело

Загрузка...
Загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here