Таїса Гайда

Ротердам + відмінять. Але ціни на електроенергію зростуть . Для бізнеса на 33-36% , для населення на 200%
ахметов з григоришиним вирішили раз і навсегда покончити з бєдностью. Своєю і свого оточення

****

Andriy Gerus

Експерти із фан-клубу Роттердаму+ на прес-конференції озвучили, що буде із тарифами на е/е після введення нової моделі ринку. Оскільки, їм просто дали прочитати папірець ті, хто і буде виставляти ціни на е/е, то це варто уваги.

Нагадаю, нова модель ринку, це коли держава не регулює виробників електричної енергії, а вони самі виставляють ціни, які вважають за потрібне (хоча там і монополія, а не конкурентний ринок).

Отже:
— для першого класу споживачів (крупні підприємства) електроенергія дорожчає на 28%-32%
— для другого класу (малий, середній бізнес, водоканали, електротранспорт, лікарні, школи, університети) зростання на 33%-36%
— для населення зростання на 200% до 3,4 грн за кВт-год

І це незважаючи на те, що ціна е/е у нас вже вища, аніж на біржах країн ЄС, а тарифи для бізнесу вищі, аніж у Росії, Казахстані та багатьох країнах ЄС.

Зміна формули «Роттердам плюс» на «Роттердам мінус» дала би зниження на 15%, або дозволила б ввести РАБ-тарифи для обленерго без впливу на кінцевого споживача.

Але хлопці вирішили, що якщо вже відміняти Роттердам+, то із профітом для себе. Ось такі «реформи» та «нові моделі ринку».

У чому інтерес Ахметова — зрозуміло, але у чому інтерес споживачів, суспільства, української економіки у такій «реформі»?

Джерело

Загрузка...
Загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here