У центрі Сум молоду пару не пустили до ресторану через колір шкіри хлопця та хіджаб на дівчині.

Про це йдеться у сюжеті ТСН. У закладі громадського харчування зажадали від відвідувачів показати паспорти, однак ті відмовилися. Іноземці Халід і Дар’я не потрапляли під обмеження ресторану, згідно з якими не можна входити у спортивному одязі, у стані алкогольного сп’яніння або з тваринами.

Пара забронювала заздалегідь столик, щоб відзначити приїзд до міста. Але їх офіційно відмовилися пропускати до закладу.

«Ми обмежуємо доступ тимчасово, в обслуговуванні теж відмовимо. Оскільки — приватний заклад», — пояснив офіціант.

Дівчина зняла пояснення представників закладу на камеру. Коли вона пояснила нареченому, що відбувається, він був відверто шокований поведінкою українців.

«Я не розумів, що відбувається, а коли вона пояснила мені — у мене стався шок. Але якби я був білим, блондином і у мене були блакитні очі? Якщо Україна хоче вступити до ЄС, то такі речі як дискримінація — неприпустимі в жодній країні ЄС. Та й взагалі расова дискримінація не повинна мати місце в жодній з країн», — зазначив Халід Айман.

Халід Айман

Зазначається, що молодик є громадянином Сомалі і підданим Великобританії, а Дар’я — громадянка України, яка викладає в університеті. Вона давно мріяла познайомити нареченого з рідним містом.

«Він хотів побачити Україну, хотів відпочити, і його так зустріли — мені було дуже соромно за цих людей», — розповіла Дар’я Богатир.

Пара написала заяву в поліцію. Після цього Дар’ї зателефонувала власниця закладу Людмила Мурай. Однак її вибачення ще більше шокували.

«Вона дуже вибачалася, але сказала: чому ви, коли зайшли, не показали паспорт, що ви є громадянкою України? Ми були просто шоковані. І вона сказала, що я вам дам тоді картку і якщо працівники будуть змінюватися, то вони знатимуть, що ви зможете зайти. Тобто ця ситуація повторюватиметься знову і знову. Якщо не ми — буде хтось інший», — зазначила Дар’я.

Вхід тільки для білих? Український ресторан опинився у центрі расового скандалу

Відомо, що майже всі офіціанти закладу є студентами. А господиня закладу запевнила, що це просто випадковість.

«Жодного расизму, жодного упередженого ставлення у мене немає ані до іноземців, ані до наших. У нас є обмеження з метою безпеки наших відвідувачів. Самі розумієте, чому. Особи арабської національності, скажімо так, був погром, викликали поліцію, як вони поводяться… — через наших дівчаток», — розповіла вона.

Після інциденту рестораном зацікавилося управління з питань захисту прав споживачів.

Фахівці планують провести позапланову перевірку.

«Порушення закону про рекламу — бо є певні ознаки дискримінації, закону про захист прав споживачів, бо було відмовлено в наданні послуги. Ми все це перевіримо», — зазначив керівник Головного управління Держпродпотребслужби у Сумській області Віталій Моісеєнко.

За подібну поведінку власниці ресторану загрожує штраф у 8 тисяч гривень. Крім того, порушення рівності громадян залежно від їхньої національної чи релігійної приналежності передбачають обмеження волі терміном до 5 років.

Джерело

Загрузка...
Загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here